Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri Europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri Europene

As dori sa mi deschid o firma handmade e un vis al meu de ceva ani si vreau sa l deschid deschid aplicand fonduri europene , insa as avea unele intrebari .
- cum ar fi mai bine sa mi deschid un PFA? sau un SRL? eu m am gandit sa mi deschid un PFA sunt o pers. tanara si vreau sa fac ceva
- a doua intrebare daca imi deschid PFA pot angaja o pers.pentru a lucra cu mine?
A treia intrebare Se platesc multe taxe catre stat daca ai PFA?
si ultima intrebare si cea mai importanta _ Daca nu merge afacerea voi da acesti bani inapoi si voi inchide firma sau cum? ca m am tot interesat in stanga si n dreapta si am primit tot felul de pareri as vrea sa ma lamureasca cineva care cunoste legea bine.
~ Conținut șters la cerere ~