Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca un angajat mazgaleste condica de prezenta ce se ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca un angajat mazgaleste condica de prezenta ce se intampla

Buna ziua, daca un angajat personal contractual dintr-o institutie publica mazgaleste condica poate fi tras la raspundere, este o abatere disciplinara ce are legatura cu fapta sa sau se poate incadra in distrugerea de inscrisuri conform codului penal, va rog sa imi specificati prevederea legala, va multumesc
Cornel Vasile, Consilier juridic
Fapta poate fi considerata abatere disciplinara, numai daca este mentionata ca atare in reg.intern al angajatorului.