Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Stagiu cotizare concediu maternitate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Stagiu cotizare concediu maternitate

Buba ziua!
am o salariata care din luna mai intra in concediu de maternitate. Este angajata pe o societate cu 8 ore de mai mult de 6 luni iar pe o alta societate are contract 4 ore dar din luna ianuarie, in concluzie, mai putin de 4 luni stagiu de cotizare. Nu stiu cum sa-i platesc concediul de maternitate la societatea unde are part time , ii completez perioada lipsa cu veniturile de la societatea unde are 8 ore sau ii las doar stagiul avut pe societatea cu 4 ore? am intrebat la casa de sanatate dar nu mi-au dat un raspuns.
Multumesc!
george-neagu, moderator
Vedeti Ordinul 15/2018 prin care se aprobă Normele de aplicare a prevederilor Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 158/2005 privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate
[ link extern ]
multumesc!