Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Masini cu probleme
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Masini cu probleme

Am achizitionat o masina de la o persoana pe care o cunosc de ceva ani (pe incredere) iar dupa cateva zile am fost la reprezentanta sa verific masina. Eu am ramas cu o suma de bani restanta la el iar reparatia masinii este mai costisitoare decat ma asteptam (filtre,ulei si mici defectiuni) are probleme mai mari. In cazul in care eu fac reparatia masinii si nu ii mai ofer diferenta de bani ce poate sa faca? Pe el nu il intereseaza. Cand am cumparat masina a zis ca nu are nici un defect iar mecanicul spune altceva. Specific ca banii care ii datorez sunt cam cat reparatia masinii
Gccc, utilizator
Intotdeauna cand se intentioneaza achizitionarea unei masini utilizate ,cumparatorul trebuie sa se informeze temeinic despre starea tehnica a vehiculului,sa solicite o verificare tehnica la service autorizat eventual chiar la reprezentanta marcii respective
Daca dv ati achizitionat auto fara sa executati verificare tehnica,acum suportati consecintele
Incercati sa solutionari amiabil cu vanzatorul