Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Control ANAF antifrauda
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Control ANAF antifrauda

Stimate domn(a)
Saptamana trecuta mai precis joi/vineri in orasul roman,in mai multe magazine s-au prezentat in control mai multe echipe anaf antifrauda,care dupa ce au verificat banii din casa ,au intocmit un borderou pe care l-au semnat angajatii prezenti in acel moment,dar acesti inspectori n-au solicitat registrul unic de control in care ar fi trebuit sa specifice date despre controlul efectuat.
Acum intrebarea mea este : oare acesti inspectori pentru faptul ca dupa incheierea controlului nu au solicitat completarea registrului unic de control , la randul lor n-au incalcat legea ?
george-neagu, moderator
Buna seara,
BA CAM DA!