Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nu am voie sa filmez pe domeniu public?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nu am voie sa filmez pe domeniu public?

Buna ziua,
De cateva luni cineva arunca petarde in curte, la mine si la cativa vecini la diferite ore din noapte dar nu am reusit sa-l/i depistam deoarece o fac/e aleatoriu. Am cumparat o camera mica de supraveghere care imi filmeaza curtea si o parte din strada. Cineva mi-a spus ca nu am voie sa filmez pe domeniu public, are dreptate?
Exista anumite situatii specail prevazute ex anumite obiective=unitati militare,sedii autoritati,etc unde este interzis fotografiatul si prevzut cu panouri de avertizare
In speta dv puteti inregistra pe domeniul public pentru identificare persoana
pe spatiul public, aveti voie doar cu echipamente de la firme autorizate:
[ link extern ]
D-le Adrian tin sa precizez, camera nu este legata la un sistem de alarmare impotriva efractiei. E o simpla camera montata de mine.