avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Evaluare a surselor potentiale de risc
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Evaluare a surselor potentiale de risc

Sucursala electrocentrale Craiova II, a scos la licitatie urmatorul obiect de achizitii: Serviciu de evaluare a surselor potentiale de risc din cadrul SE Craiova II" cu specificatiile:
a) sa identifice si sa evalueze pericolele majore in care sunt implicate substante periculoase;
b)sa identifice si sa evalueze punctele critice
c) sa identifice si sa evalueze zonele de impact in care se pot manifesta cons.unui acc.major din amplasament si din jurul amplasamentului;
d)sa descrie scenarii de acc majore posibile, conditiile in care acestea se pot produce, o ev.cantitativa a probabilitatii de producere precum si a gravitatii consecintelor ptr fiecare scenariu in parte;
e)ev,amplitudinii si a gravitatii consecintelor maj.identificate;
f)reprez.grafica a zonelor de impact;
g) transpunerea datelor in planul topocadastral vectorial .

Intrebare:

Cunoasteti firme/persoane specializate care sa poate intocmi cele de mai sus?
Daca da, rog detalii.

Multumesc anticipat

Cel mai recent răspuns: Akhenaton81 , utilizator 13:31, 5 Mai 2018
Multumesc ptr raspunsuri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa/fisele de identificare a factorilor de risc profesional mano0911 mano0911 Buna ziua, Cui revine responsabilitatea completarii fiselor de identificare a factorilor de risc profesional? Eu ca manager de echipa am vreo ... (vezi toată discuția)
Inspector ssm sau lucrator desemnat ssm Hope93 Hope93 Buna ziua! Va rog sa imi spuneti, am liceul tehnic, absolventa de ASE(studii de lunga durata) si recent am facut un curs de SSM de 80 de ore, in baza ... (vezi toată discuția)
Evaluare factori de risc dorintabirta dorintabirta Bună ziua, Care este baza legală după care evaluarea factorilor de risc la o societate să se facă în conformitate cu REVISAL-ul și nu cu locurile de ... (vezi toată discuția)