Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Evaluare a surselor potentiale de risc
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Evaluare a surselor potentiale de risc

Sucursala electrocentrale Craiova II, a scos la licitatie urmatorul obiect de achizitii: Serviciu de evaluare a surselor potentiale de risc din cadrul SE Craiova II" cu specificatiile:
a) sa identifice si sa evalueze pericolele majore in care sunt implicate substante periculoase;
b)sa identifice si sa evalueze punctele critice
c) sa identifice si sa evalueze zonele de impact in care se pot manifesta cons.unui acc.major din amplasament si din jurul amplasamentului;
d)sa descrie scenarii de acc majore posibile, conditiile in care acestea se pot produce, o ev.cantitativa a probabilitatii de producere precum si a gravitatii consecintelor ptr fiecare scenariu in parte;
e)ev,amplitudinii si a gravitatii consecintelor maj.identificate;
f)reprez.grafica a zonelor de impact;
g) transpunerea datelor in planul topocadastral vectorial .

Intrebare:

Cunoasteti firme/persoane specializate care sa poate intocmi cele de mai sus?
Daca da, rog detalii.

Multumesc anticipat

Multumesc ptr raspunsuri