Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort romano-tunisian
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort romano-tunisian

Buna ziua!
As dori sa stiu daca printre dvoastra de afla un avocat specializat pe divorturi internationale (Romania-Tunisia).
E un caz mai complicat.
Ofer mai multe detalii in privat si as dori o eventuala colaborare.

Multumesc!
AlexandraAleAle, utilizator
Bună ziua!
Acțiunea de divorț se va intenta la ultimul domiciliu comun al sotilor!
Varianta optimă poate fi aleasă în urma explicitătii situației de fapt.
Se impun o serie de precizări și distincții în funcție de situația de facto, dar desfacerea căsătoriei este realizabilă!
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat