Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cota indiviza
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cota indiviza

Buna ziua, va rog a ma consilia in urmatoarea problema :
In anul 2006 am cumparat un apartament de la MApN de 35 mp in Olimp Mangalia. Str. Trandafirilor Bl C2 In contract specifica , cota indiviza de 70,82 mp (dublu cat apartamentul ) .La acea data nu am sesizat dar ulterior primaria Mangalia percepe TAXA CURTE , curte care nu exista . La ANCPI Constanta am fost in audienta si m.i s.a comunicat ca acesti mp sunt aferenti cladirii .
Am Cartea Funciaara din care nu se regaseste cota indiviza.
Cum pot remedia acest fapt ?
Multumesc
Doar prin proces
Buna seara,
Va trebui sa va adresati instantei solicitand repararea acestei neconcordante.