Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Masina cumparata de 2 ani fara fiscal
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Masina cumparata de 2 ani fara fiscal

Am o intrebare ca tot intra noua lege in vigoare, am o masina cumparata de 2 ani care proprietar in acte este RCI Leasing Romania, am sunat la ei iar ei mi-au spus ca au vandut in masina unei firme si ca ei nu ma pot ajuta cu nimic decat cu numele firmei respective ( DAR INTER INVESTMENTS SRL). Firma aceea nu o mai gasesc este desfiintata de prin 2011. Imi mai trebuie o factura, aceea ca s-a platit masina si fiscalul banuiesc pentru a o putea inmatricula pe numele meu. (masina a fost cumparata de la un samsar, un mafiot - mai tarziu am aflat ce el) Ce ar trebui sa fac ca sa o inmatriculez (fara aceste acte)?
Atat timp cat in teremenul legal nu ati parcurs procedura de inamtricualre auto,veti intampina greutati
Ce fel de act de achzitie auto ati realizat daca nu ati certificat fiscal?
Cu certificatul fiscal veti intampina probleme majore deoarece nici firma leasing nici vanzatorul nu va pot prezenta certificat fiscal
Analizati varianta solutionarii in instanta