avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Factura bagata pe gat fortat
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Factura bagata pe gat fortat

Am urmatoarea speta,

Ma suna un tip sa mi faca o oferta beton , imi spune ca pot folosi un serviciu on line pe un site , intru pe site ca sa ma uit despre ce e vorba si apoi ma suna ca sa imi emita o factura care ulterior se poate anula , initial sunt de acord !

Nu am primit nici o factura si primesc tot felul de mesaje ca nu stiu ce factura este scandenta si trebuie platita .

1. Ce pot face in acest caz?

2. Daca nu vreau sa o platesc ce se poate intampla ?

Repet ,eu nu am nici un contract cu acea firma !!!!

Ms.
Ultima modificare: Vineri, 11 Mai 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: FREDU FIN , Consultant fiscal 13:21, 13 Mai 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Este un abuz; o forma de hartuire.
Puteti sa-i raspundeti sa inceteze, in caz contrar ii veti face o plangere la politie.
cand v-ati creat contul online ati bifat si ca sunteti de acord cu termenii si conditiile lor, deci aveti un contract.
site-ul ofera servicii pe care le-ati folosit, deci sunteti facturabil, dar pana n-o sa aveti in fata o factura nu prea e nimic de facut. verificati-va e-mailul la spam
Stimabile domn ,

Cand eu mi-am facut cont pe site era cont gratuit si am respectat conditiile de inscriere , ulterior am fost sunat si mi s a spus ca mi se dau credite sa vad cum e siteul si mi se va emite o factura despre care se poate discuta si se poate anula .

Pana in prezent nu am nici o factura si nici un contract semnat cu nimeni, siteul nu ma ajuta cu nimic, am intrat pe el si am vazut ca nu pot face nimic pe el, informatiile sunt vagi si ce ma interesa pe mine trebuie platit suplimentar !

Cu stima.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Folosirea adresei de e-mail fara acord Pufuleti Pufuleti Bună ziua! Am nevoie de ajutor în privința unei situații mai speciale, zic eu. În trecut mi-am creat un cont pe un joc multiplayer online ... (vezi toată discuția)
Facturi societati neplatitoare de tva cu vanzare on line si doar on line elpisus elpisus Detin de putin timp o societate neplatitoare de tva, obiectul acesteia este vanzarea royalty free on line si doar on line de efecte sonore, ritmuri, etc ... (vezi toată discuția)
Comercializare online produse farmaceutice de laborator andyshor andyshor Buna ziua. Fac parte din conducerea unei farmacii. Aceasta detine receptura si farmacistii prepara produse de laborator legal din toate punctele de vedere, ... (vezi toată discuția)