Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Dacă am depus declarația cu venitul pe anul trecut ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Dacă am depus declarația cu venitul pe anul trecut mai depun și declarația 600?

Buna ziua,
Am depus la începutul anului declarația de venit pentru anul trecut și cea cu venitul estimat pentru acest an pentru PFA.
După aceea, am primit din partea site-ului de jocuri unde am câștigat anul trecut niste bani un mesaj ca trebuie să declar câștigul pentru impozit.
Acum, trebuie să duc la ANAF declarație rectificativa ?
Sau trebuie să depun declarația 600?
Nu se mai discuta de declaratia 600 ci de declaratia unica 212 pe care trebuie s-o depuneti.