avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Dacă am depus declarația cu venitul pe anul trecut ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Dacă am depus declarația cu venitul pe anul trecut mai depun și declarația 600?

Buna ziua,
Am depus la începutul anului declarația de venit pentru anul trecut și cea cu venitul estimat pentru acest an pentru PFA.
După aceea, am primit din partea site-ului de jocuri unde am câștigat anul trecut niste bani un mesaj ca trebuie să declar câștigul pentru impozit.
Acum, trebuie să duc la ANAF declarație rectificativa ?
Sau trebuie să depun declarația 600?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:52, 14 Mai 2018
Nu se mai discuta de declaratia 600 ci de declaratia unica 212 pe care trebuie s-o depuneti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am deschis un pfa in august 2020 MirelaPav MirelaPav Buna ziua, Am deschis un pfa in August 2020, sistem real de impozitare. In termen legal am depus declarația cu venitul estimat pt anul 2020. Din acea ... (vezi toată discuția)
Sursa venit mariusdragu mariusdragu Buna ziua! Am un PFA in domeniul IT infiintat la finalul lunii august, anul trecut. Atat prima declaratie depusa (cea estimativa, pentru a-l declara la ... (vezi toată discuția)
Declaratia unica stan camelia stan camelia Buna ziua! As dori sa aflu ce fac cei care au depus declaratia 200 pentru anul 2017 si declaratiile 220 si 600 pentru anul 2018. Eu sunt in aceasta situatie ... (vezi toată discuția)