avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 832 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Seria caroseriei auto vito1o8 de pe podea nu se poate ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Seria caroseriei auto vito1o8 de pe podea nu se poate identification rugina ! Ce pot face ,? Multumesc!

Nu pot face ITP. seraia caroserie nu mai e vizibila !
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 13:03, 13 Mai 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Orice caroserie auto detine stantata seria de identificare in mai multe puncte pe care inspectorii RAR le cunosc
Chiar daca seria de pe capacul amortizor este ruginita exista si alte locuri unde aceasta poate fi verificata
In ultima instanta daca se constata ca este caroseria originala dar seria de identificare este greu lizibila sau corodata RAR poate face repansonare cu modificare si completare in baza proprie de date si in CIV

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme cu seria de la caroserie crocoi crocoi Buna seara,in toamna anului trecut am facut reparatii la masina(m vito) in particular ca a fost mai ieftin,a fost cazul si de tinichigerie si am taiat o bucata ... (vezi toată discuția)
Auto nu poate fi autentificat de catre rar gporfire gporfire Buna ziua, in 2009 am inmatriculat o masina din italia. Stiam ca a fost lovita in spate si reparata de un service neagreat oficial. I-am facut CIV (carte de ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare masina iulianwizard iulianwizard Buna ziua, Ce posibilitate am sa inmatriculez o masina care nu are seria motor stantata pe motor desi in cartea de identitate apare seria? Am auzit ceva de ... (vezi toată discuția)