Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Seria caroseriei auto vito1o8 de pe podea nu se poate ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Seria caroseriei auto vito1o8 de pe podea nu se poate identification rugina ! Ce pot face ,? Multumesc!

Nu pot face ITP. seraia caroserie nu mai e vizibila !
Orice caroserie auto detine stantata seria de identificare in mai multe puncte pe care inspectorii RAR le cunosc
Chiar daca seria de pe capacul amortizor este ruginita exista si alte locuri unde aceasta poate fi verificata
In ultima instanta daca se constata ca este caroseria originala dar seria de identificare este greu lizibila sau corodata RAR poate face repansonare cu modificare si completare in baza proprie de date si in CIV