Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... stimulent insertie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

stimulent insertie

Buna ziua.
Sunt in prenatal in luna 8-a, sotul vrea sa intre in prenatal pana la cei 2 ani,Eu nu ma intorc la munca,mai primim stimulentul de insertie,il poate primi tatal?
Am incercat sa reiau activitatea dar sa fiu in fara plata, cica nu se poate pentru ca orice zi de fara plata inseamna contract suspendat si nu primesc insertia/

Multumesc
Sotul nu poate intra in prenatal, ci numai in CCC.

Dupa nasterea copilului, sotul poate depune, in termenul prevazut de lege, direct dosarul pentru acordarea stimulentului de insertie.