avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 322 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident cu victimă. Câți bani se pot obține ca ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident cu victimă. Câți bani se pot obține ca despăgubire, și cât timp durează un astfel de proces?

In luna decembrie 2017 bunicul meu a fost calcat de masina
Era pe trotu/oar si din spate a venit un destept cu spatele si la aruncat in mijlocul strazii rupandui piciorul de la mijloc

A fost operat si ia bagat o tija metalica
Parintii mei au cheltuit undeva la 1000euro pana acum cu tratamente mancare , operatia etc

Intrebarea este: Cati bani poate primi bunicul meu si cat timp dureaza un astfel de dosar
Ultima modificare: Joi, 17 Mai 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: IRIS AG BROKER de ASIGURARE , Consultant asigurari 09:11, 15 Mai 2018
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poate obține repararea prejudiciului material cauzat de acel delict civil, plus daune morale.
Materie juridică: răspundere civilă delictuală.
Estimativ, probabil poate dura intre 6-12 luni un asemenea litigiu, de la data depunerii acțiunii.
Cate zile de ingrijiri medicale sunt stabilite prin certificatul medico-legal?
In spital am stat cu el 1 luna si ceva , pe certificat are cred 1 an / 2.
Ma intereseaza suma pe care o va primi , minim si maxim , si durata procesului
Astazi dupa 5 luni a fost la primarie sa semneze un act pentru proces
Daca nu este indicat in mod corect numarul de zile de ingrijiri medicale , este dificil sa poate fi facuta o estimare a daunelor morale.
Ingrijiri medicale (la spital)
1 luna este
Ultima modificare: Luni, 14 Mai 2018
Bogdanvolt, utilizator

Alte discuții în legătură

Despagubiri asigurari niky81 niky81 hotararea curti de apel suna cam asa \"Admite recursurile declarate de inculpat , firma de asigurari, partile civile, obliga inculpatul la plata ... (vezi toată discuția)
Accident. Myyrrella Myyrrella Tatal meu a avut un accident de masina,politia stabilind vina celuilalt conducator.In ziua accidentului nu a fost cu salvarea la spital ,simtindu se aparent ... (vezi toată discuția)
Este culpa comuna de 50% - 50% ? dlozy2012 dlozy2012 In fapt, in noiembrie 2011 conducand autoturismul personal pe un drum national, in intersectia dintr-un sat mi-a iesit brusc in fata un alt autoturism care nu ... (vezi toată discuția)