Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA colectat
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA colectat

O persoana fizica autorizata inregistrata in scopuri de TVA din anul 2010, cu, obiect de activitate achizitionarea si si comercializarea de autovihicule sekon hand, achizitioneaza autovehicule din tara si din UE de la persoane fizice neautorizate in baza contractelor de vanzare cumparare.
Intebare; Revam=natoryl in cauza, colecteaza TVA la data livrarii pe intreaga valoare de vanzarea a autoturismului sau doar pe marja de profit?
Doar pe marja de profit.