Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS dividende incasate in 2017
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS dividende incasate in 2017

In 2017 am incasat dividende mai mari decat plafonul de 12 salarii minime, dar in 2018 nu estimez sa incasez dividende. Trebuie sa depun declaratia unica 212 pana la 15 iulie? Trebuie sa platesc CASS 2280 lei pentru dividendele incasate in 2017?
Da, o sa depuneti declaratia unica 212 pentru a inchide anul 2017 si veti plati cass pentru acel an.