Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Preschimbare acte de inregistrare traducator la ONRC
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Preschimbare acte de inregistrare traducator la ONRC

Am citit ca până în ianuarie 2019, PFA-urile care au au în prezent mai mult de cinci coduri CAEN sunt obligate să îşi modifice actele de înregistrare la Registrul Comerţului, după această perioadă riscând să fie radiate din oficiu .
Eu sunt PFA-traducator cu un singur cod CAEN si as vrea sa stiu daca si eu sunt obligat sa imi preschimb actele. De asemenea, as vrea sa stiu care este temeiul legal al acestei obligatii.
Va multumesc.
george-neagu, moderator
Va rog sa cititi la www.avocatnet.ro/articol_441...
Sa inteleg ca folositi si celelalte coduri CAEN? Deoarece doar pentru activitatea de traducator, nu aveti obligatia inregistrarii la ONRC. Profesiile liberale se pot inregistra usor doar la ANAF. Succes!
Raluca Siman Traduceri , Traducator autorizat