Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acte de prprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acte de prprietate

parintii mei au cumparat in 1958 pe baza unei chitante de mana un teren ,pe care pina in 1960 au construit din resurse proprii o casa.In acea chitanta vanzatorul era mentionat doar cu numele de familie,fara domiciliu sau alt act de identitate.In istoricul fiscal ,in istoricul de numar,si in cel juridic tatal meu apare ca proprietar(titular) din 1960 pina in prezent fara intrerupere.Ce trebuie facut pentru intocmirea actelor de proprietate?
O actiune in constatarea uzucapiunii, in contra vanzatorului, sau mostenitorilor acestuia, ori in contra statului, daca acestia nu pot fi identificati.
shadow_figure, utilizator