Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Daca o firma s-a radiat in dec. 2017 mai depun bilant ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Daca o firma s-a radiat in dec. 2017 mai depun bilant la 31.12.2017?

O societate a fost radiata in decembrie 2017 (mai intai s-a facut dizolvarea voluntara si apoi radierea). Pentru anul 2017 s-a depus doar balanta de verificare cu ultimele doua coloane pe zero si bilant de lichidare pe zero (facut in Excel). Intrebarea mea este: la 31.12.2017 mai depun bilant? Si, daca da, ce formular de bilant trebuie folosit? Tot 1005 (adica bilant normal)? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Buna ziua,
Bilantul in excel e ultima raportare catre ANAF.