Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie de boala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie de boala

la 15 ani vechime in munca pot beneficia de pensie de boala
Documente:am radiografii si rezultatul lor,am facut anul trecut fizio-terapii la Mangalia,am luat tratament dar degeaba.Anul acesta m-am prezentat la doctor cu dureri mai acute decat anul trecut,si mi-a dat tratament de urmat 3 luni de zile,intre timp am facut o internare la Medicala,in urma unei anemii unde am facut radiografie,la mijloc si glezna dreapta.La aceasta internare s-a descoperit coxactroza,pentru ca eu stiam doar de spondiloza cervicala si lombara.Am uitat sa mentionez ca am si 2 noduli mici la tiroida si urmez tratamen cu Euthyrox 50,depistati in urma unei ecografii.Spitalizare la ortopedie pana acum nu am avut doar tratament am facut cate 3 luni la rand si anul trecut si acum.
Va multumesc,