Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Preluarea datelor cu caracter personal
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Preluarea datelor cu caracter personal

Buna ziua,
Am o societate care colecteaza deseuri de la persoane fizice. In baza bonului de cantar intocmesc o adeverinta de plata a deseurilor, in care trec cnp, adresa persoanei fizice, cantitate de deseu si pretul. Cum trebuie sa procedez incepand cu 25.05.2018 conform Regulamentului (UE) 2016/679 privind protecţia persoanelor fizice în ceea ce priveşte prelucrarea datelor cu caracter personal şi privind libera circulaţie a acestor date şi de abrogare a Directivei 95/46/CE
Trebuie sa va conformati la Regulamentul 679 / 2016. Incercati sa apelati la serviciile unui specialist sa va intocmeasca macar documentele necesare semnarii de catre persoanele fizice. Practic, persoanele respective isi exprima consimtamantul prelucrarii datelor in momentul colectarii deseurilor.
~ Conținut șters la cerere ~