avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Suport Tehnic Modificări în avocatnet.ro Scutire impozit casa locuit
Discuție deschisă în Modificări în avocatnet.ro

Scutire impozit casa locuit

Stimati Domni
Va rog sa-mi spuneti ce acte ar trebui sa am si in ce conditii pot beneficia de scutire impozit pentru reparatie acoperis exterior si apoi inlocuire tavan fals la interior. Casa este 2007 parter+mansarda si am infiltratii cand ploua.
Multumesc
Anca
Ultima modificare: Joi, 7 Iunie 2018
Util1, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 09:31, 7 Iunie 2018
Nu exista dispozitie care sa prevada posibilitarea scutirii impozit casa in cazul reparatiilor la casa
Exista facilitatea acordarii de scutiri in cazul reabilitarilor integrale executate la imobilele de locuit in comun
Nu exista dispozitie care sa prevada posibilitarea scutirii impozit casa in cazul reparatiilor la casa
Exista facilitatea acordarii de scutiri in cazul reabilitarilor integrale executate la imobilele de locuit in comun

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acoperiș mansarda Asociația3 Asociația3 Bună ziua. Intr-Un bloc cu mansarda, proprietarii de la mansarda spun ca le ploua în casa ( acoperișul este stricat). În acest caz cine plătește ... (vezi toată discuția)
Cine trebuie să repare acoperișul mansardei? Valentin60 Valentin60 Bună, locuiesc într-un bloc mansardat. Sa vândut cotă comuna reprezentând acoperișul blocului. Pe acest spațiu sa ridicat mansarda. Anul acesta ... (vezi toată discuția)
Acoperis comun la casa cu trei familii gabimoldo gabimoldo Buna seara,as dori sa stiu ce se poate face in urmatoarea situatie: O casa are parter si doua nivele ,locuita de trei familii diferite fiecare ... (vezi toată discuția)