avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Coasigurat, ce trebuie facut
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Coasigurat, ce trebuie facut

Buna ziua. Tcmai mi-am coasigurat mama si intentionez sa iau adeverinta de la serviciu in sensul acesta, insa nu stiu unde ar trebui sa merg cu ea. este suficient sa merg cu ea la medicul de familie sau trebuie sa merg cu ea la casa de sanatate?

Alte discuții în legătură

Parinti luati in intretinere carabusdemai carabusdemai buna ziua! va rog daca se poate sa ma sfatuiti in urmatoarea situatie: eu sunt salariat iar mama mea este casnica, tata pensionar. as vrea sa o iau pe mama ... (vezi toată discuția)
Coasigurat irina_iris_19 irina_iris_19 eu lucrez la o firma de 5 luni.pot sa o trec pe mama mea ca si coasigurat pentru a putea beneficia si ea de servicii medicale gratuite din partea ... (vezi toată discuția)
Asigurare in sistemul public de sanatate camellia_camy camellia_camy As dori sa va rog daca se poate sa-mi raspunde-ti la urmatoarea intrebare: In cazul in care sotia este incadrata cu carte de munca si plateste asigurarile la ... (vezi toată discuția)