Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Transportul unui tractoras tuns gazon
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Transportul unui tractoras tuns gazon

Buna seara!
Am un tractoras tuns gazon, pe care azi il transportam cu masina, in remorca intr-o alta localitate. Precizez ca masa de taiere a tractorasului era scos, astfel tractorasul se asemana cu un atv.
Ne-a oprit politia, ne-a cerut actele masini, a remorci, si politistul a inceput sa se ia de noi, sa ii dam si actele la tractoras, pentru ca de unde stie el ca nu l-am furat. Pana la urma ne-a lasat sa plecam, dar intrebarea mea este, daca eu ca proprietar al unei masini agricole, pe care il transport dintr-un punct in altul cu remorca, sunt obligat sa am la mine acte doveditoare de proprietate al acesteia?
gaz, utilizator
Este obligatoriu ca in cazul deplasarii pe drumurile publice de utilaje agricole sa detineti documente justificative
~ Conținut șters la cerere ~