Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Dec 212 decizie de impunere
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Dec 212 decizie de impunere

Buna ziua,

Am depus dec 212, pentru venituri realizate in anul 2017,dar nu am primit decizia de impunere. Cum sa procedez mai departe ?
Inca nu a venit termenul. Doar dupa 15 iulie 2018 si mai bine zis prin toamna o sa primiti acasa decizie de impunere pentru inchiderea anului 2017 si ce aveti de plata, daca e cazul.
Am completat doar partea de venit realizat nu si estimare. La dec 212 trebuie sa declmar si estimarea in fiecare an sau nu ?

george-neagu a scris:

Inca nu a venit termenul. Doar dupa 15 iulie 2018 si mai bine zis prin toamna o sa primiti acasa decizie de impunere pentru inchiderea anului 2017 si ce aveti de plata, daca e cazul.

~ Conținut șters la cerere ~
Eu nu stiam ca declaratia cu venitul estimat trebuie sa depun in fiecare an, cel putin asa am aflat zilele astea de la finante. Asa ca eu nu am depus pentru anul 2017 ! E posibil ca pentru asta nu am primit inca decizia de impunere ? Cum sa procedez in continuare, daca nu am depus declarati (220) respectiva ?