Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Factura pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Factura pfa

Buna ziua,

Am un pfa pe cod caen 7311 servicii ale agentiilor de publicitate si vand advertoriale pe blog, vreau sa va intreb ce ar trebui sa scriu pe factura la denumirea produselor. Servicii de publicitate sau prestari servicii ar fi ok?

Multumesc!
Scrieti pe factura exact ceea ce ati si spus: servicii de publicitate conform contractului/comenzii nr. ..... din ......