avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Condamnare neexecutata!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Condamnare neexecutata!

Buna,un prieten a avut o condamnare in Italia in 2008-2009,nu stie exact,in lipsa lui,adica a plecat din Italia inainte de incheierea procesului. Fapta a fost facuta in 2007.Nu a mai plecat de atunci din Romania.In 2015 a solicitat cazierul,in baza de date aparea cu ceva,avand si o discutie cu emitentul cazierului: ''Ce ai facut in Italia?,oricum este apa de ploaie'' si ia dat cazierul curat.Mentionez ca a fost in aeropoarte,zboruri interne Cluj -Bucuresti,nu a schimbat adresa de domiciliu,lucreaza in Romania cu contract de munca,practic nu sa ascuns..Intrebarea este daca dupa atatia ani poate parasii tara, fara sa fie oprit in vama,arestat sau ceva?Va multumesc.
Ultima modificare: Duminică, 17 Iunie 2018
CristiGanea, utilizator
Cel mai recent răspuns: CristiGanea , utilizator 09:57, 18 Iunie 2018
Ma ajuta cineva cu un sfat,multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Condamnare mai veche in italia ContSters504347 ContSters504347 Bunaseara tuturor.In 2013 am fost arestat in Italia,iar in februarie 2014 am fost condamnat la 2 ani si 6 luni de inchisoare.In aceeasi zi in care am fost dus ... (vezi toată discuția)
Problema cazier? stefan23833 stefan23833 Buna seara...am si eu o intrebare...am nevoie de o adeverinta de la directia de pasapoarte pentru ambasada deoarece vreau sa apli pentru un job in Statele ... (vezi toată discuția)
Am fost intors la aeroport.. va rog sa ma ajutati.. Bmw335xdi Bmw335xdi Azi am vrut sa plec in italia.. Si la vama am fost oprit si intors inapoi.. In 2009 am fost areatat pentru 30 de zile pentru frauda onformatica .. Dupa care am ... (vezi toată discuția)