Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... demersuri pentru obtinere pensie de invaliditate grad ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

demersuri pentru obtinere pensie de invaliditate grad 1 si alte drepturi

Buna ziua, fratele meu in varsta de 53 ani si 35 ani vechime a fost de curand diagnosticat cu insuficienta renala - dependent de dializa si va fi incadrat in gradul 1 de invaliditate. Ma puteti ajuta cu demersurile si institutiile la care trebuie sa se adreseze pentru a obtine pensia de invaliditate si toate celelalte drepturi de care poate beneficia.
Multumesc anticipat.
Cristina Lung, Contabil
Multumesc!