avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Conventie cu AJOFM
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Conventie cu AJOFM

Buna ziua, Am beneficiat de o conventie încheiată cu AJOFM, pe legea 107/2004, art.85. La încheierea convenției, angajatorul vrea păstrarea raporturilor de muncă dar vrea micșorarea normei de muncă, există vreo problemă??? Adică va restitui angajatorul sumele primite drept subvenție ??
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:49, 19 Iunie 2018
Nu exista vreo problema daca modificati durata timpului de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Subventii absolventi simons simons buna, tocmai am absolvit o facultate si as vrea sa stiu daca pot sa primesc (sau angajatorul) acele 1.5 salarii minime brute chiar daca sunt angajat din ... (vezi toată discuția)
Conventie cu ajofm pentru subventii - incadrare persoane peste 45 de ani ANESCU MARIA ANESCU MARIA Se poate incheia cu AJOFM = CONVENTIE pentru subventii -incadrare persoane peste 45 de ani =in situatia in care in ultimi 2 ani persoana respectiva a lucrat ... (vezi toată discuția)
Art 85(5) legea 76/2002 oanamica oanamica Buna ziua, subiectul intrebarii mele il constituie conventia incheiata intre angajator si AJOFM cu privire la acordarea subventiei descrise in art 85(5) din ... (vezi toată discuția)