Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Plata TVA SPLIT
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Plata TVA SPLIT

Buna ziua ! De la 1.06.2018 firma la care lucrez aplica sistemul TVA SPLIT. Intrebare : din contul deschis la trezorerie automat se poate face plata TVA catre furnizori in cont DE BANCA (desi acestia nu sunt in sistemul TVA SPLIT )? Ca , de regula, din trezorerie nu se admit plati catre banci...decat in cazul transferurilor de sold intre conturile proprii...
george-neagu, moderator