avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 470 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incep munca in alta parte din crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incep munca in alta parte din crestere copil

Buna ziua! Pe 15 septembrie implinesc doi ani de cand am nascut...am inceput serviciul la alt loc de munca pe 11 iunie pt a beneficia de stimulent....am contract activ de munca in prezent....cum procedez cu celalalt loc este obligatoriu sa imi dau eu demisia sau se poate inceta contractul intrun fel si ce acte trebuie sa depun la ei?
Cel mai recent răspuns: Simona22Mihaela , utilizator 14:55, 22 Iunie 2018
ok am inteles Va multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie 2010 anicoleta anicoleta Buna ziua, Daca o persona este in concediu medical si doreste sa-si depuna demisia cu incetarea imediata a contractului de munca ce articol trebuie sa invoce ... (vezi toată discuția)
Intrebare b-8 b-8 Demisia este totuna cu incetarea contractului de munca cu acordul partilor? Eu mi-am dat demisia si angajatorul m-a pus sa completez un formular de incetarea ... (vezi toată discuția)
Incetarea cim cu art. 55, lit.b) din codul muncii anamariagroza anamariagroza 1.daca un contract de munca inceteaza in baza art.55 lit b (initiativa vine din partea salariatului) mai este nevoie de preaviz? (vezi toată discuția)