avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Coeficient salarizare uat comuna
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Coeficient salarizare uat comuna

Buna ziua. sotia mea este inspector la o primarie de comuna angajata in iunie 2015, in februarie 2017 a iesit in crestere copil iar in luna mai 2018 a revenit la serviciu. ce coeficient ar trebui sa aiba conform noii legi de salarizare unitara: precizez ca are studii superioare de lunga durata
Ultima modificare: Joi, 28 Iunie 2018
marcelctin, utilizator
Cel mai recent răspuns: iojamaria , utilizator 16:19, 29 Iunie 2018
Coeficientul aprobat de consiliul local pentru functia pe care o detine sotia d-voastra, similar cu cel al altor angajati pe aceeasi functie si grad profesional. Acesta ar trebui, in mod normal, sa se regaseasca publicat pe site-ul si la sediul institutiei, asa cum prevede L.153/2017.
Ultima modificare: Vineri, 29 Iunie 2018
iojamaria, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 153/2017, reîncadrare în cadrul aceleiași instituții Micilis Micilis Lucrez intr-o instituție de stat pe peste 20 de ani. In acest timp am urmat cursurile unei facultăti cu perioada de studiu de 3 ani. In 2010. am fost ... (vezi toată discuția)
Clarificari hg 937/2018 diana2288 diana2288 Pentru functionarii publici cu studii superioare ( cu vechime de un an in specialitatea studiilor) din administratia publica locala , care au grila de ... (vezi toată discuția)
Promovare alexandrinagina alexandrinagina are dreptul la promovare ????? o salariata in functia de referent se afla la gradul I(MAX). in legea cadru 153/2017 exista si gradul următorIA pt aceasta ... (vezi toată discuția)