Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Coeficient salarizare uat comuna
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Coeficient salarizare uat comuna

Buna ziua. sotia mea este inspector la o primarie de comuna angajata in iunie 2015, in februarie 2017 a iesit in crestere copil iar in luna mai 2018 a revenit la serviciu. ce coeficient ar trebui sa aiba conform noii legi de salarizare unitara: precizez ca are studii superioare de lunga durata
marcelctin, utilizator
Coeficientul aprobat de consiliul local pentru functia pe care o detine sotia d-voastra, similar cu cel al altor angajati pe aceeasi functie si grad profesional. Acesta ar trebui, in mod normal, sa se regaseasca publicat pe site-ul si la sediul institutiei, asa cum prevede L.153/2017.
iojamaria, utilizator