Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... O.U.G. 500 Euro pentru angajatori
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

O.U.G. 500 Euro pentru angajatori

Buna ziua,
Imi puteti spune daca s-a aprobat OUG care ofera 500 euro firmelor care angajeaza someri si asistati social?
La categoria someri intra si persoanele care nu au nici un venit?
Multumesc anticipat!
Conform proiectului, angajatorii vor primi lunar, de la stat, 2.250 lei, echivalentul a 500 euro, pentru fiecare angajat din categoria șomerilor sau asistaților social, pentru o perioadă de până la 5 ani.
[ link extern ] /
Multumesc frumos!