Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Check-in gresit
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Check-in gresit

Mi-am cumpărat un bilet de avion și mi-am făcut check-inul cu buletinul pe care intre timp l-am pierdut. Am fost la ambasada și am primit un titlu de călătorie. Întrebarea mea este dacă pot călători dacă pe bilet am seria de la buletin iar eu prezint la îmbarcare titlu de călătorie?
Check in-ul este practic confirmarea calatoriei si nu confirmarea identitatii. Puteti prezenta pasaport sau titlul de calatorie in locul cartii de identitate ptr confirmarea identitatii.