Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract PFA cu plata la ora în IT
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract PFA cu plata la ora în IT

In cazul unui contract PFA cu plata la ora veniturile lunare nu sunt fixe ? Sau firma poate sa nu te plătească pentru toate cele 8 ore chiar daca faci factura pe 8 ore ?
Buna ziua! In situatia Dvs. eu inteleg ca ar exista un contract de colaborare intre PFA-ul Dvs si o firma, iar nu un contract individual de munca. Ar trebui analizat in amanunt contractul pe care Dvs. l-ati semnat si numarul de ore prevazute pe zi/luna/saptamana pe care trebuie sa le efectuati pentru firma. Totodata, consider ca daca se efectueaza 8 ore/zi, acestea trebuiesc a fi dovedite si implicit platite. O zi frumoasa!