Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Post studii medii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Post studii medii

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati intr o problema. Institutie publica, un angajat pe studii medii doreste sa i se transforme postul din medii in post cu studii superioare( are facultate doar ca specializarea nu este potrivita pt postul respectiv si postul nu necesita o persoana cu studii superioare). Ce baza legala sa folosesc pt a intocmi documentul de refuz? Trebuie sa il prezint sefului...Ma poate ajuta cineva cu un model? Mii de multumiri
Cam greu de intocmit pe Forum asa ceva.

Motivatia este ceea ce ati mentionat dvs ....vedeti si Clasificarea Ocupatiilor din Romania ce prevede la studiile acelui post.
Contractual? Funcționar public? Pentru că temeiul juridic este diferit...