Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis descalificat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis descalificat

Buna seara !

Am si eu o nelămurire privind redobândirea permisului meu auto

acum câteva luni am fost depistat de poliția din uk sub influența alcoolului,îmi asum greșeala !

am fost descalificat pe teritoriul uk,eu am obținut permisul in România și ulterior preschimbat in cel de uk in vara anului trecut!

Permisul mi-a fost reținut de instanța si as dori sa știu dacă as putea sa îl redobândesc din România după perioada de descalificare ca eu ma voi muta in țara definitiv pentru ca am loc de munca asigurat!
Rotariu54, utilizator
Ma puteți ajuta in legătura cu problema mea
Sau alta întrebare ar fi dacă as avea voie sa fac școala de șoferi din nou după expirarea suspendării
ce inseamna "descalificare" - suspendare sau anulare.
Reveniti, va rog, cu precizari.
Înseamnă suspendat sau Interdicție de a mai conduce in uk

Ioan Ciobanu a scris:

ce inseamna "descalificare" - suspendare sau anulare.
Reveniti, va rog, cu precizari.