avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 485 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis descalificat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis descalificat

Buna seara !

Am si eu o nelămurire privind redobândirea permisului meu auto

acum câteva luni am fost depistat de poliția din uk sub influența alcoolului,îmi asum greșeala !

am fost descalificat pe teritoriul uk,eu am obținut permisul in România și ulterior preschimbat in cel de uk in vara anului trecut!

Permisul mi-a fost reținut de instanța si as dori sa știu dacă as putea sa îl redobândesc din România după perioada de descalificare ca eu ma voi muta in țara definitiv pentru ca am loc de munca asigurat!
Ultima modificare: Sâmbătă, 14 Iulie 2018
Rotariu54, utilizator
Ma puteți ajuta in legătura cu problema mea
Sau alta întrebare ar fi dacă as avea voie sa fac școala de șoferi din nou după expirarea suspendării
ce inseamna "descalificare" - suspendare sau anulare.
Reveniti, va rog, cu precizari.
Înseamnă suspendat sau Interdicție de a mai conduce in uk

Ioan Ciobanu a scris:

ce inseamna "descalificare" - suspendare sau anulare.
Reveniti, va rog, cu precizari.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Redobandirea dreptului de a conduce autovehicule pe teritoriul romaniei seat seat Buna ziua, am fost condamnat la 1 an inchisoare cu suspendarea executarii pentru condus sub influenta bauturilor alcoolice. Sentinta s-a pronuntat pe 1 ... (vezi toată discuția)
Alcool la volan, permis din uk. ce risc acum? polițistul mi-a spus că o să fie anulat și 2 ani n-o să mai pot da examen pentru redobândire cmneag cmneag Am fost oprit de poliție și depistat cu 0.54 g alcool pur in aerul respirat. Țin sa Menționez ca sunt la prima abatere. Am fost dus la spital pt recoltarea ... (vezi toată discuția)
Buna seara! am o nelamurire foarte mare si nici nu am gasit persoana ... Catalin187 Catalin187 Buna seara! Am o nelamurire foarte mare si nici nu am gasit persoana potrivita pentru a ma ajuta cu indrumarea potrivita. Permis auto (vezi toată discuția)