avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 322 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot vinde un teren dat in arenda
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot vinde un teren dat in arenda

Am 82 ani si sant singura am luat o familie sa aiba grije de mine si ii fac acte xe vanzare cumparare pe casa si pamantul care lam dat in arenda pot sa fac acte pe acest pamant este extravilan ? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Lacramioara Constantin , Practician in insolventa 01:31, 17 Iulie 2018
Puteți face contract de vânzare cumpărare și pe terenul dat în arenda.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Antecontract de v-c a pamantului si problema cu arendasul Mihai.Catalin96 Mihai.Catalin96 Buna seara. Doresc sa vand pamantul, doar ca o parte este in arenda (sunt singurul moatenitor). Am vorbit cu arendasul de vanzarea terenurilor si nu a fost de ... (vezi toată discuția)
Chitanta de mana pentru un teren intravilan Dascalu7 Dascalu7 Buna Ziua, V-as ruga sa imi dati cateva sfaturi intr-o situatie neclara: in 2006, tatal meu, a vandut cu chitanta de mana un teren extravilan aprox. 3 ha. ... (vezi toată discuția)
Promisiune bilaterala de vanzare cumparare ValentinS ValentinS Salut am o problema legata de un teren extravilan(arabil), in 2007 impreuna cu un copropietar am vandut un teren (1,3 hectare) unui cuplu care a luat terenul ... (vezi toată discuția)