Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot vinde un teren dat in arenda
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot vinde un teren dat in arenda

Am 82 ani si sant singura am luat o familie sa aiba grije de mine si ii fac acte xe vanzare cumparare pe casa si pamantul care lam dat in arenda pot sa fac acte pe acest pamant este extravilan ? Va multumesc.
Puteți face contract de vânzare cumpărare și pe terenul dat în arenda.