avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 321 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... plata contributie retro pensie legea 186/2016
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

plata contributie retro pensie legea 186/2016

Buna ziua,as dori sa intreb ce suma ar trebui sa plateasca o persoana interesata de plata retroactiva a contributiei la pensii,reglementata de legea 186/2016 pentru perioada maxima legala (5 ani)?
Va multumesc!Mentionez ca persoana nu a mai cotizat la sistemul public de pensii .
Cel mai recent răspuns: ionelamunteanu , utilizator 15:27, 17 Iulie 2018
Aproximativ 17.000 lei.
MULTUMESC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 186/2016 liliana.suciu liliana.suciu Am inteles ca sa promulgat Legea 186/2016 privind plata retroactiv la pensii , pot plati ? Sau pentru a putea produce efecte legea trebuie sa fie publicata ... (vezi toată discuția)
Cumparare vechime pt pensie buiavasi buiavasi Buna dimineata! As dori sa imi precizati si mie, cu aproximatie, cam cat ar trebui sa plateasca, o persoana, barbat , nascut in iulie 1955, cu un stagiu de ... (vezi toată discuția)
Pensia la limita de vârstă Valentino 69 Valentino 69 Am 68 de ani si 6 luni,nu sunt pensionar nu mai lucrez,I-mi lipsesc 2 ani si 6 luni ca sa omplectez 15 ani limita minima de cotizare ca sa pot primi pensie. ... (vezi toată discuția)