Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratii AFM
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratii AFM

Imi spuneti daca toate firmele au obligatia depunerii declaratiilor la AFM , chiar completate cu 0, indiferent de domeniul de activitate? Multumesc tuturor celor care ne ajuta.Miauca
Am si eu o nelamurire.Firma careia ii vand materiale nemetalice reciclate ,colectate de la persoane fizice,mi-a cerut sa scad 3% mediu din factura pe care o emit eu,platindu-mi ei cei 3% la fondul de mediu.Ceea ce nu inteleg eu este ca am primit de la AFM o instiintare ca nu am fost inregistrata in baza lor de date cu nici o declaratie ca platitoare la fondul de mediu,desi in instiintarea trimisa de ei figurez cu datorie 0.00ron.Intrebarea mea este:ce s-a intamplat cu cei 3% retinuti din factura?Ma pot eu justifica cu facturile?va multumesc anticipat pt raspunsuri!