Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Contract de munca determinat si concediu de crestere ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Contract de munca determinat si concediu de crestere copil

Buna ziua! Daca in acest moment mă aflu in CCC iar in septembrie mă angajez în învatamant cu contract de 12 luni, pot reveni iarasi in CCC din luna noiembrie? Dar odata ce am suspendat contractul determinat,ma mai pot intoarce la munca? (De exemplu: mă angajez în septembrie, în noiembrie raman în CCC si ma intorc la munca in mai pe acelasi contract)
rody_pinti, utilizator
Se poate reveni in CCC.

Acordarea indemnizației pentru creșterea copilului sau, după caz, a stimulentului de inserție se face la cererea scrisă a persoanei îndreptățite, ori de câte ori aceasta solicită, cu respectarea condițiilor prevăzute de lege.