Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fluturasi de salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fluturasi de salariu

Buna ziua,
Cum pot dovedi in urma unui control ca eu am dat fluturasii de salariu angajatilor?Este corect daca salariati semneaza pe fluturasii de salariu precum ca i-au primit,iar acest exemplar cu semnatura se va pastra la contabilitate? Va multumesc
Fluturasii de salariu se intocmesc in doua exemplare.Un exemplar i se innmaneaza salariatului , iar celalalt semnat de catre salariat se va pastra la contabilitate/resurse umane.
~ Conținut șters la cerere ~
Dvs. trebuie sa dovediti plata drepturilor salariale cuvenie,cash-stata de salarii sau card-extras de cont.

Fluturasul este o instiintare despre, calculul drepturilor si obligatiilor salariale, efectuat pe luna in curs.
Daca nu este specificat in Regulamentul intern ca se listeaza in doua exemplare,unul la salariat si unul cu semnatura la HR/payroll nu este obligatoriu.

Cum a-ti rezolva problema cu al doilea sexemplar semnat daca ati avea mii de salariati si in toata tara?