Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratii AFM
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratii AFM

Buna!
Am si eu o intrebare legata de mediu.
Noi introducem pe piata ambalaje de hartie&carton si plastic care vin pe niste paleti de lemn.Daca predam paletii catre o alta entitate (eventual sa-i predam catre o alta firma pentru a se folosii de ei), trebuie sa mai platim si la AFM?
Buna ziua,

Datorati 2 lei/kg de ambalaj pentru ambalaje introduse pe piata natioanala ptr marfuri importate din UE sau non UE.

Se depune lunar declaratie la AFM si se plateste anual indiferent ca va sunt preluati paletii.