Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie urmas

Buna ziua,

Mama ar vrea ca la pensionare sa opteze pentru jumatate din pensia tatalui meu, care lua la momentul decesului undeva la 2200 lei in 2015. In ultima vreme a tot crescut punctul de pensie, jumatate din pensia tatalui pentru mama va fi 1100 sau jumatate din puncte actualizare la valoarea punctului de pensie in momentul acela?

Va multumesc pentru atentia acordata!
Cel mai bine ar fii sa intrebe la casa de pensii unde este arondata cu domiciliu din buletin