Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxa calcul autorizatie amplasare containere de locuit
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxa calcul autorizatie amplasare containere de locuit

Buna ziua,

Am de depus la primarie un proiect de amplasare containere de locuit (devizul de pe proiect este de 51519 lei) in vederea obtinerii autorizatiei de amplasare. Containerele vor fi amplasate pe o placa de beton de 156mp.

Doamna de la primarie mi-a cerut 693 de lei pentru eliberarea acestei autorizatii.

As dori sa va intreb , cum se calculeaza aceasta taxa? La mine este taxa de amplasare containere pe teren privat.

In Codul Fiscal ART. 474 - Taxa pentru eliberarea certificatelor de urbanism, a autorizaţiilor de construire şi a altor avize şi autorizaţii , am gasit doar cazul de amplasare pentru containere pe domeniul public.

In cazul meu cum se calculeaza?
~ Conținut șters la cerere ~
Salut!
Imi doresc si eu sa obtin autorizatie de amplasare containere.
Ai rezolvat ceva?
Ma intereseaza daca ai avut nevoie de proiect, de arhitect si in general care sunt pasii si actele.
Multumesc
Gabi
gatipi, utilizator