Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonuri de vacanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonuri de vacanta

De ce nu s-au primit bonuri de vacanta pe anul 2019, desi lucrez la un spital judetean de stat? Este legal ce se intampla?
Voucherele de vacanță se acordă în limitele sumelor prevăzute cu această destinație în bugetul de stat sau, după caz, în bugetele locale, pentru unitățile din domeniul bugetar, și în limitele sumelor prevăzute cu această destinație în bugetul de venituri și cheltuieli aprobat, potrivit legii, pentru celelalte categorii de angajatori.