Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cadastru mai mic decât pe actul de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cadastru mai mic decât pe actul de proprietate

Am si eu o intrebare?cum este posibil pe actul de propietar am 400 metri patrati si in cadastru am 368 am solicitat cadastrul pentru o constructie intrebarea mea este cum a fost posibil sa faca cadastrul,si cum pot sa ii recuperez sau cui trebuie sa ma adresez?
Cred ca va fi bataie multa de cap pentru restul de 32 de mp. Va trebui sa aflati unde s-au dus. Iar asta aflati cu un expert topometrist. Dupa ce expertul va va spune unde s-au pierdut cei 32 mp, va trebui sa faceti o actiune in revendicare daca ii vreti inapoi.
Multumesc pentru msj andrei!
Teoretic stiu la cn ar fi pentru ca vecinul si bunicul meu au fost frati si am avut o casa veche pe care am demolato si vecinul acum sa facut gard dar pana nu am facut cadastrul nu am stiut ca imi lipsesc 32mp intrebarea mea este cum a fost posibil sa faca cadastrul daca nu au fost 400mp

Mariandanut, utilizator