Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata contributii part time
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata contributii part time

Buna ziua
Daca am o slujba cu norma intreaba si salariu peste 1900 lei si una cu 4 ore cu salariu de 950 lei platesc contributii la CAS si CASS pentru slujba cu 4 ore sau nu ( cu semnarea declaratiei pe proprie raspundere);
In declaratia 112 se poate bifa fara plata contributiei?
Multumesc!
george-neagu, moderator
Buna ziua,

Pentru contractul de munca part-time se achita taxele salariale raportate la salariul de 950 lei, intrucat aveti functia de baza la alt angajator.