Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Litigiu Auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Litigiu Auto

Acum un an am vândut un Volkswagen Polo unui vecin cu suma de 500 euro.
Am convenit sa ii dau mașină pe încredere cu acte mașinii urmând ca banii sa ii primesc după 1 an deoarece eu am plecat în Germania la muncă.
După un an mia trimis 500 euro din România în Germania prin Western Union.
Apoi când am cerut sa încheiem contract de vânzare cumpărare auto nu a mai vrut.
A spus ca dorește sa o lase pe numele meu.
Va rog să-mi spuneți ce pot face în cazul acesta.
Doresc de urgență sa radiez mașina
Ma amenințat ca" îmi face amenzi " de radar și eu le voi plăti.
A mai zis ca o duce la fier vechi și nu o să mai pot radia mașină niciodată.
Aș putea trimite procură din Germania la o persoană în România să mă reprezinte la semnături deoarece eu sunt nevoit sa mai lucrez și nu pot pleca în România. Există soluție?
Mulțumesc.
Daniel Remus, utilizator
Il puteti notifica pentru a semna contractul de vanzare cumparare si daca nu este de acord va puteti adresa instantei.
~ Conținut șters la cerere ~
Cred ca numai prin instanta va puteti rezolva problema. Daca nu puteti sa va prezentati la termenele de judecata angajati-va un avocat.